ביקורת סינגל-אבא נגן לי שיר במיוזיק פייג

אנחנו נמצאים בעיצומו של חג החנוכה ואיתו אבי ווקנין משחרר סינגל שני (“אבא נגן לי שיר”) מתוך אלבומו החדש שייקרא “האור הראשון”. אם כבר חנוכה אז עד הסוף: בשיר מבקש ווקנין שהחושך יסור מחייו של אביו ויפנה מקום לאור. השיר הזה מציב את ווקנין בתור יוצר עם הבטחה שהולכת ומתממשת.

לפני כ-3 שנים הוציא ווקנין את אלבום הבכורה שלו “כיכר אבודים” עליו זכה לשבחים רבים מהקהל ומהתקשורת ובזמן שחלף צבר לעצמו ווקנין קהל חדש שהגיע להופעותיו ברחבי הארץ וכן קהל שנחשף אליו כאשר הופיע כמופע הפותח בהופעותיהם של אמיר דדון (שאף עושה לווקנין את קולות הרקע בשיר) ועמיר לב. בנוסף, לקח ווקנין חלק גם באלבומו האחרון של לא אחר מאשר שלמה ארצי וגם כתב מוסיקה לפסי קול והפקות שונות.

ווקנין כתב והלחין את “אבא נגן לי שיר” והוא עיבד אותו יחד עם פטריק סבג (שגם הפיק אותו עם ווקנין) ומיכה שטרית. זהו שיר אישי על היחסים שבין אב לבנו כשקולו העמוק של ווקנין, שמזכיר מעט את זה של אמיר דדון בעוצמתו וברגש המיוחד שנשפך ממנו, מבקש מאביו שייצור לו רגעים קטנים של אושר שיאיר את שניהם. יש בקולו של ווקנין תחנונים כנים של ילד שרק רוצה שאביו יהיה מאושר. הוא מבקש מאביו שיחייך ואינני יודעת האם הוא עשה זאת – אבל אני בהחלט חייכתי.

Comments are closed.